top of page

KURUMSAL EĞİTİMLER

Kurumsal Eğitim

KURUMSAL KOÇLUK HİZMETLERİ

 

YÖNETİCİ KOÇLUĞU

İş insanları, iş insanlarının şirkette yeni başlayan aile bireyleri, yöneticiler ve yönetici adaylarının gelişimi, potansiyelini arttırmak ve performansını yükseltmek amacıyla uygulanan koçluk çeşididir. Bu koçluk çeşidinde yöneticilerin çevresi de sürece dahil edilmektedir. Bu şekilde kendilerinin farkında olmadığı durumlar tespit edilip gelişim sağlanır. Yönetici koçluğu birebir yapılmaktadır.

 

KARİYER KOÇLUĞU

Çalışanların doğru kariyer planlaması yaparak kariyer basamaklarını daha hızlı çıkmalarını, iş hayatında daha başarılı ve mutlu olmalarını sağlayan koçluk çeşididir.

SATIŞ KOÇLUĞU

Pazarlama, satış ekiplerinin ve yöneticilerinin etkin satış yapmaları, verimli çalışmaları ve performanslarını arttırmaya yönelik yapılan koçluk çeşididir. Çalışanlar satış koçu desteğiyle potansiyellerini daha iyi kullanarak hedeflerine daha hızlı ve kolay ulaşabilmektedirler.

TAKIM KOÇLUĞU

Ekiplerin, birimlerin, orta ve üst düzey yöneticilerin ve yönetim kurulunun yapmış olduğu toplantıların verimini arttırmak, toplantıda yer alan tüm üyelerin etkin katılımını sağlamak için yapılan koçluk çeşididir. 

KURUMSAL EĞİTİMLER

KOÇLUK EĞİTİMİ (MODÜL I-II-III-IV)

Koçluk mesleğinin tam olarak öğretildiği, eğitim sonrasında katılımcıların koçluk yapmalarına imkan sağlayan eğitim çeşididir. Bu eğitimle birlikte koçluk metodolojisini bilen ve bunu doğru şekilde uygulayan çalışanlar ve yöneticiler iletişim, performans, özgüven, farkındalık, başarı, dinleme, potansiyeli kullanma ve ortaya çıkarma konularında gelişim göstereceklerdir. Ekibine ve çalışma arkadaşlarına koçluk yaparak bireysel ve kurumsal performansı arttırabileceklerdir. 

TEMEL KOÇLUK BECERİLERİ

Koçluk metodolojisinin doğru anlaşılması ve uygulanması amacıyla giriş seviyesinde verilen eğitim çeşididir. Bu eğitimle birlikte, potansiyelin fark edilmesi ve arttırılması, doğru iletişim modellerinin öğrenilmesi, çalışanları değerlerinin, inançlarının, güçlü yönlerinin ve geliştirilmesi gereken yönlerinin keşfedilmesi amaçlanmaktadır.

Bu eğitim, sizin hayat boyu süren öğrenme, başarı ve doyum sürecinizi gelişmeniz için tasarlanmıştır. Koçluk sürecini merak edip uygulamak isteyen kişilere verdiğimiz bu giriş eğitimi ile temel oluşturup katılımcıların koçluk becerilerini geliştiriyoruz.

 

YÖNETİCİLER İÇİN KOÇLUK BECERİLERİ

Yöneticilere ve yönetici adaylarına koçluk becerileri kazandırma  amacıyla hazırlanmış bir eğitimdir. Bu sayede yöneticiler liderlik becerileri, ekiplerine daha fazla inisiyatif verme, etkin dinleme, potansiyeli ortaya çıkarma ve motivasyon konularında gelişim sağlayabileceklerdir. 

YÖNETİCİLER İÇİN İLETİŞİM

Bir yöneticinin profesyonel iş yaşamında başarılı olması sadece o iş hakkında ne kadar iyi bilgi ve tecrübeye sahip olduğuyla ilgili değildir. Yöneticinin doğru iletişim tekniklerini kullanması, personeline doğru şekilde yaklaşıyor olması çok önemlidir. Bu eğitim yöneticilerin iletişim becerilerini arttırmayı, doğru iletişim modellerinin öğrenilmesini amaçlamaktadır. 

ZAMAN YÖNETİMİ

Bir çok kişi zamanın yetmediğinden şikayet etmektedir. Zamanı durdurma ya da bir günü 25 saat yapma imkanımız olmadığına göre, en doğru seçenek zamanı doğru kullanma olarak gözükmektedir. 

ÖNYARGI

Dışa ve içe dönük önyargının ele alındığı bu eğitimle katılımcıların yargılarının, önyargılarının keşfedilmesi ve sorgulanması amaçlanmaktadır. Bu sayede katılımcılar farkındalık sağlayarak doğru yaklaşım ve iletişim kurma becerileri kazanmaktadır. 

ÇATIŞMA YÖNETİMİ

Bu eğitimle katılımcılar yapıcı ve kalıcı çözümler üretebilen bir çatışma kültürünü kazanmaktadır. Bazen fikirlerini söylemek zor ve cesaret gerektirse de bireysel ya da kurumsal kazanımlar için bu gereklidir. 

DEĞİŞİM YÖNETİMİ

Değişim kaçınılmazdır, önemli olan değişimin farkında olmak ve buna uyarlanabilmektir. Bu eğitimle değişim kavramına bakış açısı kazandırmak ve bireysel ve kurumsal değişim gereken konuların tespiti ve uygulaması amaçlanmaktadır.

ETKİN TAKIM YÖNETİMİ

Zaman ilerliyor ve nesiller farklılaşıyor. 100 yıl önceki yönetim anlayışıyla bugünün ekiplerini yönetmek imkansız hale gelmektedir. Yöneticiler ne kadar nitelikliyse de ekiplerin motivasyonu sağlanamıyorsa başarı elde edilemiyor. İyi bir ekip ruhu sağlamak ve tüm ekipten maksimum verim almak için bu eğitim tam size göre.

GERİ / İLERİ BİLDİRİM ATÖLYESİ

Astımıza, üstümüze, ekip arkadaşımıza, müşterimize kısacası iletişimde olduğumuz herkese geribildirim verirken ve alırken dikkat etmemiz gereken kritik noktaları öğretildiği ve uygulamalarla keyifli hale gelen eğitim türüdür.

KURUM KÜLTÜRÜ

Katılımcılar, bu eğitimde, kurum kültürünün benimsenmesinin bütünlük açısından önemini fark edecekler. Çalışanların kurum misyon ve vizyonunu doğru okuyabilmesi, kuruma ait değerleri benimseyerek, kurum kültürünü içselleştirmeleri ve kuruma aidiyet hissetmelerini hedeflemekteyiz.

TOPLANTI YÖNETİMİ

Toplantıda yer alan tüm üyelerin, öncelikle toplantıda etkin bir şekilde yer almaları, iletişim, karar mekanizmalarını doğru kullanmalarını sağlamak amacıyla tasarlanmış eğitimdir.

Katılımcılara, iletişim, karar alma ve zamanlarını verimli kullanma açısından büyük önem taşıyan toplantıların verimli geçmesini sağlamak için gerekli bilgi ve becerilerinin kazandırılması bu eğitimin temel hedefidir.

BEDEN DİLİ VE MİMİK OKUMA

İletişim sadece kelimelerden oluşmamaktadır. Söylenenden çok beden dilimiz ve mimiklerimiz karşı tarafta etki gösterir. Oturuşumuz, duruşumuz, bakışlarımız, el, bacak hareketlerimiz, mimiklerimiz ve çok daha fazlası bize kelimelerin anlatamadıklarını anlatır. Bu eğitim sayesinde sadece konuşulanı değil düşünüleni de duymaya başlayacaksınız. 

Not: Eğitim başlıkları ve talep edilen konularda seminer talebinde bulunabilirsiniz.

bottom of page